0532 648 41 97

yasardagci@outlook.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   08:30 - 19:00

Blog ve Haberler
Anasayfa Blog ve Haberler

Bizden son haberlere ve duyurulara buradan ulaşabilirsiniz.

08 Mayıs 2019

Rodaj (Motor Açmak) Nedir, Gerekli midir?

Rodaj, sıfır araç motorunun alıştırılmasıdır. Motordaki hareketli parçaların birbirine uyum sağlama sürecidir. Motorun doğru şekilde kullanılarak, motordaki hareketli parçalar arasında sürtünme kaynaklı oluşabilecek problemlerin minimize edilmesi sürecidir.Yeni nesil araçlarda parçalar yüksek hassasiyette üretilse bile rodaj yapılması tavsiye edilmektedir.

08 Mayıs 2019

Düz Vites mi Otomatik Vites mi?

Otomobil tutkunları arasındaki en önemli tartışma konularından biri, hangi vites çeşidinin daha rahat, iyi, pratik, seri, kısacası daha iyi olduğudur. Bununla ilgili birçok yanlış söylentinin de olduğunu, vites seçimiyle ilgili her duyduğunuza inanmamanız gerektiğini bu yazıyla kanıtlamak istiyoruz.

08 Mayıs 2019

Arabanızdaki İkaz Lambaları Ne Anlama Geliyor?

Arabaların ön panelinde bulunan ikaz lambaları, isimlerinden de anlaşılacağı gibi işler yolunda gitmediğinde ya da aracın donanımı ile ilgili değişikler meydana geldiğinde sizi uyarmak için konulmuş, yardımsever araba göstergeleridir.

08 Mayıs 2019

Arabamı Sattım Hgs Ürünümü Ne Yapmalıyım?

HGS Etiket tipi ürünler için HGS Etiketinizi PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni bir ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir. Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi

08 Mayıs 2019

Akü Seçimi Nasıl Yapılır? Amper Değeri Önemli midir?

Akü üzerinde akünün kapasitesini ve özelliklerini gösteren değerler vardır.Öncelikle binek arabaların tamamı 12V' luk akü kullanır. Akü seçiminde dikkat edilmesi gereken kapasite ve marş gücüdür. Örneğin akünün üzerinde 72 Ah (amper saat) 850 A (amper) yazıyorsa: akü 72 amper saat kapasiteye ve 850 amper marş basma gücüne (CCA=Marş Basma Gücü) sahip demektir.

08 Mayıs 2019

Triger Kayışının Değişip Değişmeyeceği Nasıl Anlaşılır?

Triger kayışının değişmesinin gerekip gerekmediğinin nasıl anlaşılacağı konusu çok merak edilmektedir. Eğer aracı sıfır aldıysanız yada daha önceki değişim kilometresini biliyorsanız aracınızın marka modeline göre satıcının belirttiği km periyodunda triger kayışını değiştirirsiniz

08 Mayıs 2019

2019 Trafik Cezaları

2019 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu? Bu yazımızda 2019 yılında uygulanmakta olan trafik ceza miktarlarını bulabilirsiniz. Sürücü belgenize yada şahsınıza yazılmış trafik ceza bilgilerine Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesindeki Trafik Cezası ve Otopark Sorgulama bölümünden ve ya e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz.

08 Mayıs 2019

Yazın Kış Lastiği Kullanılır mı?

1 Nisan itibariyle kış lastiği kullanma zorunluluğu kalkmış durumda. Fakat hava sıcaklığının 7 derecenin altında olduğu yerlerde kış lastiği kullanımına devam edilmesi tavsiye edilir. Eğer bulunduğuz yerde hava sıcaklıkları 7 derecenin üstünde seyrediyorsa hem güvenlik, hem yakıt tasarrufu, hem de konfor aşısından yaz lastiğine geçilmelidir.

08 Mayıs 2019

Yazın Antifriz Kullanmalı mıyım?

Antifriz kullanımı kışın soğutma sistemini donmaya karşı koruduğu gibi yazın da sıcaklığın yüksek olduğu bölgelerde aracın su kaynatmasını, hararet yapmasını ve soğutma sisteminde ki korozyonu önlemede çok büyük önem taşır.İyi bir soğutucu sıvı olan su, maalesef soğutma sistemini metal aksamlarında pas ve korozyona da neden olur.

1

2

Bizi Arayın 0532 648 41 97

Bizi Arayın 0532 648 41 97

Atatürk Mah. Hadımköy Yolu No:8 Esenyurt - İSTANBUL
0532 648 41 97
0532 648 41 97
yasardagci@outlook.com

@arfajans

Sitedeki tüm görseller ve içerikler izinsiz kullanılamaz

E-BÜLTEN ABONELİĞİ